czwartek, 7 maja 2015

Święto Bibliotek i Bibliotekarzy

Drodzy Czytelnicy!
W dniach 08-15 maja 2015 roku organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Tydzień Bibliotek. Program  zawiera promocje  czytelnictwa i bibliotek, ma na celu pokreślenie roli  tych placówek kultury w poprawie jakości życia , edukacji, kultury oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.
Biblioteki to miejsca  interesujących spotkań kulturalnych oraz przedsięwzięć. Coraz  więcej spotyka się zmodernizowane placówki, które są nowocześnie wyposażone. Gdy szukamy ciekawego miejsca to „wybieramy bibliotekę”- tak brzmi przewodnie hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Umożliwia ono zaprezentowanie ofert placówek bibliotecznych w nauce, kulturze i edukacji.
Szanowni Państwo!

Przy tej okazji dziękuję Wam, że tak naprawdę już „wybraliście swoją bibliotekę”. Życzę aby wybrana placówka  spełniać mogła Państwa oczekiwania czytelnicze, aby klimat w niej panujący zachęcał do częstych odwiedzin. A sobie, życzę aby promowane i udostępniane przeze mnie książki przyniosły zainteresowania bardzo szerokiego grona czytelników. Oczywiście zapraszam wszystkich tych, którzy jeszcze nie „wybrali biblioteki”.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza